
Kas yra automobilinis molis?
Galima rasti pakankamai daug informacijos apie tai, kaip naudoti automobilinį molį, kam jis skirtas, į ką atkreipti dėmesį ir t.t., tačiau niekas išsamiai nepaaiškina, kas iš tikrųjų yra automobilinis molis? Todėl padarėme šį tinklaraščio įrašą, kuriame paaiškinome automobilinio molio subtilybes.
Šis įrašas bus naudingas tiek profesionaliems detaileriams, tiek mėgėjams, tiek visiems kitiems, norintiems daugiau sužinoti apie automobilinį molį.
Prieš parašydami šį įrašą skyrėme laiko ir peržvelgėme visus Tadao Kodate, automobilių molio išradėjo patentus. Taigi, visa toliau pateikta informacija yra iš jų.
Kokia yra automobilinio molio paskirtis?
Iš esmės, jis skirtas pašalinti nedidelius iškilimus, dėmes ant kėbulo ar aliejaus plėveles nuo stiklo trinant ant paviršių. Mažos iškyšos, apie kurias kalbame, gali atsirasti nuo užpurkšto lako ar dažų, jeigu buvo perdažoma kažkuri kėbulo dalis, arba, pavyzdžiui, dažomos stabdžių apkabos. Taip pat tos iškyšos gali būti geležies dalelės, derva bei kiti nešvarumai.
Kas yra automobilinis molis?
Automobilinis molis iš tikrųjų yra gana paprastas produktas. Jame yra daugiausia dvi sudedamosios dalys: lankstus plastikinis pagrindas (kūnas), pagamintas, pavyzdžiui, iš naftos dervos, tokios kaip poliolefinas, ir abrazyvinių medžiagų, tokių kaip silicio dioksido smėlis, kalcio karbonatas, aliuminio oksidas, silicio karbidas ir pan.
Be dviejų ingredientų, daugumoje šiuolaikinių molių yra sintetinių ploviklių, kurie padeda sumažinti paviršiaus įtampą ir leidžia greičiau pašalinti alyvos plėveles ir dėmes nuo stiklo bei paviršiaus iškilimus.
Įvairios molio rūšys
Gamintojai siūlo įvairius automobilinius molius: agresyvesnius ir mažiau agresyvius, su pridėtiniu kėbulo konservantu ir be jo. Taip pat jis būna įvairių formų, tokių kaip pirštinė, kieta kaladėlė ar rankšluostis.
Skirtingas molio abrazyvumas
Kadangi abrazyvinių medžiagų dydis gali svyruoti nuo maždaug 3 iki 50 mikronų, o sintetinių ploviklių - nuo 30 iki 1500 mikronų, gamintojai gali patiekti į rinką įvairaus abrazyvumo molius. Paprastai rinkoje randami minkšti, vidutiniai ir agresyvūs moliai.
Įvairios molio formos
Šiais laikais galima rasti beveik bet kokios formos ir dydžio molio: nuo kaladėlių iki rankšluosčių ar pirštinių. Gamintojai nuolat varžosi, kad sukurtų naują, efektyvesnę molio formą. Pavyzdžiui, automobilinis molis, pritvirtintas prie pirštinės, leidžia apimti žymiai didesnį paviršiaus plotą. Be to, prekyboje esantys nauji moliai paprastai yra plaunami ir todėl tarnauja žymiai ilgiau.
Kada ir kaip naudoti automobilinį molį
Kaip dabar jau žinome, automobiliniam moliui naudojami abrazyvai, įterpti į minkštą, lankstų plastikinį pagrindą, kuris nutrina nuo paviršiaus išsikišusius nešvarumus, kurių kitais būdais sunku atsikratyti. Taigi, į automobilinį molį galima žiūrėti kaip į paskutinę priemonę, kai šampūnai ir kitos paviršiaus aktyviosios medžiagos jau nebegali padėti.
Sunku pasakyti, kaip dažnai reiktų naudoti molį, tačiau įprastas būdas patikrinti, ar jūsų automobiliui reikia jį panaudoti, yra įkišti ranką į plastikinį maišelį ir braukti per automobilį. Jei paviršius jaučiasi šiurkštus, grublėtas ir skleidžia panašų į braižymo garsą, vadinasi, lake yra įsiterpusių nešvarumų, kuriuos molis pašalintų. Tačiau jei jūsų automobilis anksčiau nebuvo valytas moliu arba nuo paskutinio karto praėjo maždaug metai, galite būti tikri, kad jau atėjo laikas naudoti molį, kuris pašalins daug lake įstrigusių nešvarumų ir geležies dalelių.
Be to, jei jūsų automobilis paprastai stovi pramoninėse zonose arba netoli statybviečių, labai tikėtina, kad jis bus labiau užterštas nei įprastai važinėjanti transporto priemonė.
Kaip naudoti automobilinį molį?
Tiesą sakant, tai labai paprasta ir nesudėtinga: paimkite molio gabalėlį, molio pirštinę ar molio rankšluostį, kad ir kas tai būtų, paimkite purškiklį su vandeniu arba vandeniu, atskiestu lašeliu ar dviem automobilinio šampūno ir užpurškite skysčio ant automobilio kėbulo ar stiklo ir trinkite paviršių tol, kol ant molio nebekibs purvas ar kiti nešvarumai. Vėliau, kai molis prisigeria nešvarumų, nuplaukite jį, jei tai molio rankšluostis, kaladėlė ar pirštinė, arba sulenkite kelis kartus, jei tai molio gabaliukas iš molio juostos.
Atkreipkite dėmesį, kad jei naudojate molio gabalėlį iš 200 g pakuotės, išminkykite jį taip, kad taptų delno dydžio blynelis, valykite su juo, o kai jis susiteps, sulenkite kelis kartus, vėl išminkykite į blyną ir jis toliau bus tinkamas valyti.
Santrauka ir spėlionės apie automobilinio molio ateitį
Kai tik jis pasirodė, detailingo industrijos reakcija buvo audringa - niekada anksčiau nebuvo patikimo būdo išvalyti paviršių nuo įsiterpusių, įstrigusių teršalų ir tuo pačiu beveik nepaliekant įbrėžimų.
Praėjus trims dešimtmečiams, dabar turime tą patį automobilinį molį įvairiomis formomis - nuo rankšluosčių iki poliravimo pagalvėlių ir pirštinių. Įmonės netgi pradėjo dėti kėbulo konservantą į molį, kad sumažintų žalą kėbulo paviršiui ir tuo pačiu padidintų apsaugą.
Abejojama, ar molis išnyks ateityje, ar kas nors jį pakeis artimiausiu metu, bet gali ateiti toks laikas, kuomet skysti cheminiai valikliai taps pakankamai stiprūs, kad ištirpintų ar išstumtų visus įsiterpusius nešvarumus lake ir tuo pačiu išliktų pakankamai saugūs šiuolaikiniams lakams. Atsiradus tokiems pakaitalams, automobilinis molis galėtų tapti jau praeities dalyku.