
Ar galima plauti automobilį įprastu indų plovikliu?
Ar kada nors girdėjote, ką nors sakant, kad negalima arba nereikėtų plauti automobilio indų plovikliu? Galima lažintis, kad taip. Ar susimąstėte, ar tai iš tikrųjų tiesa, ar tiesiog nelogiškas teiginys? Šiame trumpesniame įraše išaiškinsime visus nesusipratimus ir pateiksime išsamų atsakymą į klausimą.
Kuo indų ploviklis skiriasi nuo automobilių šampūno?
Labai aktualus klausimas, kuo indų ploviklis skiriasi nuo kitų ploviklių, kuriuos naudotumėte plauti automobilį. Pirmiausia, tikrai yra skirtumas. Nors automobilių šampūnas, universalus valiklis (all-purpose cleaner) ir indų ploviklis yra įprastos paviršiaus aktyviosios medžiagos, jų koncentracija ir stiprumas labai skiriasi. Jei turėtume suskirstyti 3 išvardytas aktyviąsias paviršiaus medžiagas pagal stiprumą, tada automobilinis šampūnas būtų mažiausiai agresyvus, indų ploviklis - per vidurį ir, galiausiai, agresyviausias - universalus valiklis (all-purpose cleaner).
Logiškai mąstant, galime daryti išvadą, kad indų ploviklis yra tiesiog agresyvesnis valymo skystis - ir būtume visiškai teisūs. Kaip tada tiek detailingo specialistai, tiek apskritai žmonės teigia, kad indų ploviklis netinka automobiliams? Pažvelkime giliau, iš kur atsirado toks teiginys.
Teiginio kilmė
Galima rasti tris skirtingas hipotezes dėl teiginio kilmės. Pirmoji, kad indų ploviklis yra pakankamai agresyvus, jog gali pašalinti automobilių vašką ir kitas automobilių dangas bei konservantus. Taigi teiginys galėjo kilti iš labai konkretaus patarimo nenaudoti indų ploviklio, jei jūsų automobilis yra padengtas vašku arba sintetine danga. Ir atvirkščiai, siūlymas naudoti tik PH neutralius automobilinius šampūnus galėjo atsirasti, nes jie nepašalins automobilio dangos.
Antroji hipotezė teigia: kadangi kai kuriuose buitiniuose plovikliuose, skirtuose valyti virykles, orkaites ir kai kuriuose universaliuose valikliuose yra abrazyvų (kalcio karbonato, silicio dioksido ir kitų kietų medžiagų), padedančių pašalinti nešvarumus, o pastarieji bus žalingi automobilio lakui. Taip, abrazyvios medžiagos tikrai gali subraižyti laką, tačiau daugumoje buitinių valiklių ir beveik visuose indų plovikliuose nėra jokių abrazyvų ar itin stiprių cheminių medžiagų.
Trečioji hipotizė sako, kad indų ploviklis neturi tinkančia lubrikacija plauti automobilį kontaktiniu būdu. Tame yra, be abejonių, daug tiesos. Kai šluoste, kempinė, ar bet koks kitoks plovimo priedas, liečia paviršiu, būtina lubrikacija, kad nesubraižyti kėbulo.
Galiausiai, gali būti net banalus atvejis, kad žmonės yra tiesiog įsitikinę, jog nešvariems indams plauti naudojamas valymo skystis nėra tinkamas ploviklis jų mylimam automobiliui.
Apibendrinant
Indų ploviklis yra visiškai saugus naudoti plaunant automobilį bekontakčiu būdu. Į jį galima tiesiog žiūrėti kaip į agresyvesnę valymo skysčio formą, galinčią pašalinti senesnius vaškus ir dangas. Vis dėlto įprastai priežiūrai geriau naudoti automobilio šampūną nei indų ploviklį, nes jis nėra pakankamai agresyvus, kad pašalintų kai kurias automobilio dangas.